Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Salgados, dovolená s vůní mořské soli

Mezi významnými středisky Armacao de Pera a Albufeira se v těsné blízkosti pobřežního jezera Salgados rozkládá menší letovisko stejného jména. Západně od této sladkovodní plochy se nacházejí slatiny a louky kolem ústí říčky Alcantarilha, směrem do vnitrozemí navazují městečka Pera, Alcantarilha a Guia. Jedná se o centrální část rekreačního regionu Algarve u Atlantiku na jihu Portugalska, ze kterého to je k mezinárodnímu letišti u města Faro zhruba 50 kilometrů.

Dlouhé a rozmanité pláže u Salgados

Salgados.jpgOkolní rovinu narušují pouze decentní pahorky zvedající se spíše u Albufeiry. V Salgados najdete jen několik málo hotelových resortů, které od východního břehu laguny Salgados odděluje golfový resort. Množství přirozené zeleně zde vytváří příjemné a klidné středisko, kde si dovolenou užijí všechny věkové i zájmové skupiny.

Od Armacao de Pera až ke Galé se pobřeží rovná jedna velká písečná pláž široká kolem 50 metrů. V úsecích poblíž ubytovacím komplexům nechybí lehátka se slunečníky a nabídka vodních sportů jako windsurfing, jízda na katamaránu, potápění či sportovní rybolov. K nejpopulárnějším plážím patří Praia dos Salgados oceněná modrou vlajkou, sousední Praia Grande de Pera a také členitá Praia da Galé členěná vystupujícími skalisky.

Další rekreační střediska poblíž Salgada

Toulky podél laguny, sport, kultura. Salgados má co nabídnout

Dobrou zprávou pro všechny hosty Salgados představuje dostatek rozmanitých služeb včetně obchodu, bankomatu a řady restaurací. Pestřejší vybavení najdete v Galé i v Albufeiře, kde funguje také lékařská služba. Z volnočasových aktivit lze na prvním místě doporučit procházku (případně cyklistickou vyjížďku) nenáročným terénem okolo jezera, jehož pestrý život lze pozorovat z blízké vyhlídky. Na děti čeká několik zábavních parků (např. ZooMarine). Vydat se však můžete i za historickými památkami a jinými atrakcemi jako:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Salgados

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.