Canical

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Canical, dovolená mezi velrybami

Na první pohled nepříliš výrazná obec Caniçal okupuje nejvýchodnější pevninský výběžek Madeiry, začátek kamenitého poloostrova Sao Lourenco. Tunelem Palmeíra tady končí dálnice VR1, mířící opačným směrem do letoviska Machico a dále na jih k metropoli metropoli Funchalu (25 kilometrů). Cestou po ní minete mezinárodní letiště Aeroporto da Madeira Cristiano Ronaldo u městečka Santa Cruz.

Užijte si unikátní pláže letoviska Caniçal

Původně (až do roku 1981) byl Caniçal srdcem lovu velryb kolem Madeiry, v současnosti zde má Atlantik status mořské rezervace. Toto nevelké přístavní město se proto přeorientovalo na turistický ruch a sází na okolní nádhernou, divokou krajinu a řadu zajímavých aktivit. Dovolená tady potěší všechny zájemce o kus dobrodružství v krásné přírodě.

Kolem Caniçalu, zvláště na jižním pobřeží, najdete několik pláží, ovšem prim mezi nimi hraje Praia da Prainha kousek od mariny resortu Quinta do Lorde. Její hlavní předností je písečný povrch, na který jinak při toulkách Madeirou nenarazíte. Ve spojení s restaurací a krásným panoramatem skalnaté zátočiny vytváří skutečně jedinečné místo ke koupání. K pěkným kamínkovým plážím patří Praia da Ribeira do Natal, Praia da Pedra da Eira či Praia da Baía D'Abra.

Další rekreační střediska poblíž Caniçalu

Zábava v Caniçalu není jen o velrybách

Canical.jpgKromě základní infrastruktury a služeb (zvláště u přístavu a v sousedních uličkách) nabízí Caniçal řadu přitažlivých míst, spojených hlavně s velrybářstvím. Jedná se o expozici Museu da Baleia, lokality z filmu Moby Dick (1956), zářijový festival a pozorování kytovců v úžině mezi ostrovy Ponta de Sao Lourenço a Desertas. Prohlédnout si lze i maják Farol da Ponta de Sao Lourenco z roku 1870 a kostel Sao Sebastiano s ozdobným manýristickým dřevěným stropem. Až se nabažíte vyhlídek z romantických skal, můžete se projet madeirskou krajinou a:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Canical

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.