Kyllini (Peloponés)

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kyllini, dovolená na klidných plážích

Letovisko Kyllini (Killini) leží na severním cípu nejzápadnějšího výběžku Peloponésu. Vzhledem k jeho poloze odsud přes Jónské moře vyplouvají lodě k ostrovu Zakyntos (30 kilometrů daleko) a Kefalonie (35 kilometrů). K centrům poloostrova patří obce Kastro a Vartholomio, hlavním městem oblasti je Anravida vzdálená 15 kilometrů. Pro mezinárodní letecké spojení se spíše než blízké letiště Araxos využívá velké mezinárodní letiště v Aténách, které je sice vzdálené přes 300 kilometrů, ale snadno dosažitelné dálnicí přes Patras a Korint.

Kyllini nabízí dostatek pláží

I přes několik kopců nepřesahujících výšku 150 metrů je okolí Kyllini převážně rovinaté. Zhruba 30 kilometrů východně se nachází největší jezero na Peloponésu, vodní nádrž Pinios. Základ Kyllini tvoří rušný přístav pro rekreační turistiku, nákladní i osobní dopravu. Díky tomu ve městě kvete obchod a široká nabídka nejrůznějších služeb. Středisko se řadí ke klidnějším a je vhodné pro všechny návštěvníky včetně rodin s dětmi.

Přímo v Kyllini hned na přístav navazuje 200 metrů dlouhá, organizovaná pláž se slunečníky a lehátky. Další soustava převážně písečných pláží se táhne v mělkých zálivech asi 1 kilometr za městem na západním pobřeží. Jedná se o úzké, ale dlouhé přírodní pláže s nepříliš prudkým vstupem do vody, obklopené vzrostlými stromy. Jejich výhodou je klid a minimum turistů.

Další rekreační střediska poblíž Kyllini

Užijte si zábavu v Kyllini na několik způsobů

Kyllini.jpgKyllini je vhodné k procházkám kolem přístavu i po okolí. Nenáročný terén pokrývá příjemná vegetace a spousta cest často se vinoucích mezi olivovými háji vybízí také k projížďkám na kole. Oblíbeným výletním cílem je přístupný středověký hrad Kastro. A nezapomeňte na ochutnávku místních produktů v některé z restaurací jako Sea Garden u přístavu. Zkuste si vypůjčit auto a procestovat Peloponés, o vaši pozornost žadoní např.:

Zobrazit podrobné informace