Stoupa

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Stoupa, dovolená s koupáním a poznáváním

Menší letovisko Stoupa leží na západním pobřeží poloostrova Mani na jihu Peloponésu. Na druhé straně širokého zálivu Jónského moře se rýsuje Messénský poloostrov, směrem do vnitrozemí vystupuje nejvyšší peloponéské pohoří Taygetos. Regionální centrum Kalamata je vzdáleno asi 20 kilometrů, o dalších 30 kilometrů východním směrem, za horami, se ukrývá slavná Sparta a historická Mystra (UNESCO).

Nenápadné pláže u Stoupy

V původně rybářské vísce Stoupě vyrostlo v posledních desetiletích několik menších hotelů. Letovisko si však dosud zachovává klidný charakter, posílený malebnou, kopcovitou krajinou plnou zeleně. Skutečné hory začínají hned za obcí Kastania zhruba 5 kilometrů vzdušnou čarou daleko. Kdo má rád aktivní dovolenou, může se těšit na procházky, koupání v moři i výlety za zajímavými turistickými cíli.

Vzhledem ke členitému pobřeží poskytuje Stoupa především malé pláže s nádhernými horskými panoramaty v pozadí. Přímo v letovisku se podél zálivu pravidelného tvaru táhne asi 400 metrů dlouhá písečná pláž s kamenitými ostrůvky na severu a se servisem v podobě slunečníků, lehátek či nabídky vodních sportů. Klesání dna je poměrně rychlé, což platí i pro pláž Kalogria, která má sice jen 200 metrů, ale i tak je překvapivě dost prostorná.

Další rekreační střediska poblíž Stoupy

Načerpejte báječnou atmosféru Stoupy

Stoupa.jpgByť Stoupa nevyniká velikostí, není problém zde nakoupit běžné zboží a suvenýry, pochutnat si na výtečné řecké kuchyni či zajít na šálek dobré kávy. Za většími nákupy se vyráží do Kalamaty. K procházce doslova svádí tříkilometrová trasa do sousední vesnice Agios Nikolaos podél krásného skalnatého pobřeží. Můžete se vyšplhat i na malý pahorek se zříceninou Lefktron, ale spíše než zbytky rozvalin vás tady zaujme daleký rozhled do okolí. Co rozhodně stojí na Peloponésu za vidění?

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Stoupa

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím