Podrobné informace

  • 41 °C červenec / srpen *
  • 28 - 30 °C červenec / srpen *
  • 1EGP/2,675CZK

* průměrné teploty

Hurghada, dovolená v centru egyptského turistického ruchu

Věhlasná Hurghada je bezesporu jednou z nejvyhledávanějších destinací pro dovolenou v Egyptě. Letovisko se rozprostírá podél severozápadního pobřeží Rudého moře při jeho ústí do Suezského průlivu. Je to asi 200 kilometrů východně od řeky Nil a necelých 500 km od hlavního města Káhiry. Jako významná rekreační oblast Hurghada disponuje vlastním mezinárodním letištěm.

Nejlepší pláže v Hurghadě

Hurghada je kompletně vybaveným letoviskem s neutuchajícím nočním životem, množstvím sportovního a vodního vyžití, přehršlí barů, kaváren a restaurací s vyhlášenými egyptskými specialitami. Téměř všechny hotely mají na programu celodenní animační programy pro děti i dospělé. Ubytování v Hurghadě vesměs dosahuje vynikající úrovně s vysokým standardem stravování a služeb.

Hurghada proslula sáhodlouhými, velkorysými plážemi s velmi jemným pískem a postupným klesáním do vody. Lemují je řady nádherných korálových útesů, které díky báječně průzračné vodě skýtají neopakovatelné zážitky při potápění či šnorchlování. Naleznete zde placené a skvěle udržované pláže s kompletním zázemím i liduprázdná romantická zákoutí.

Další rekreační střediska poblíž Hurghady

Atrakce, zajímavosti a jiné tipy na zábavu v Hurghadě

Hurghada.jpg Kromě všudypřítomných nákupních možností skýtá Hurgháda nepřeberné množství turistických atrakcí. Stojí tu obří akvaparky Makadi, Jungle a Sindbad, rozsáhlé akvárium s jedinečnými mořskými živočichy či známé Písečné město s gigantickými sochami. Užijete si tu lodní výlety mezi delfíny, které směřují k nádherným korálovým útesům Careless Reef nebo Giftun. Během pobytu v Hurghadě byste si samozřejmě neměli nechat ujít slavné světové památky jako:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Hurghada