Podrobné informace

  • 41 °C červenec / srpen *
  • 28 - 30 °C červenec / srpen *
  • 1EGP/2,675CZK

* průměrné teploty

Sahl Hasheesh, moderní dovolená u Rudého moře

Novější, dynamicky se rozvíjející egyptské letovisko Sahl Hasheesh se rozkládá u severozápadního pobřeží Rudého moře. Západním směrem od něj se zvedají vrcholky Libyjské (Východní) pouště, za kterou teče řeka Nil. Je to z něj pouze necelých 20 kilometrů do nejrušnějšího turistického resortu v zemi Hurghady a k jejímu mezinárodnímu letišti.

Korály, pláže a Rudé moře u Sahl Hasheesh

Nádherný záliv v Sahl Hasheesh obklopuje plastická hornatá krajina. V posledních letech tady vyrostlo několik luxusních hotelů s rozsáhlými službami a kompletní škálou prázdninového sportovního vyžití. Najdete v nich také řadu služeb (obchůdky, restaurace), přispívajících ke klidné atmosféře celého přímořského resortu.

Bude vás zajímat: vše o fauně a flóře Egypta.

Celý záliv u Sahl Hasheesh lemují nádherné pláže pokryté bělostným pískem a omývané blankytnými vodami Rudého moře. Skýtají vesměs plný turistický komfort včetně lehátek a slunečníků. Mnohá místa mají pozvolný a pohodlný sestup do moře, avšak jinde lemují pobřeží nedotčené korálové útesy. Jsou vhodné zejména pro šnorchlování a potápění, vstup do vody u nich proto bývá kamenitý a komplikovaný.

Další rekreační střediska poblíž Sahl Hasheesh

Co zažít na dovolené v Sahl Hasheesh

Sahl-Hasheesh.jpg Nejzajímavější místo Sahl Hasheesh představuje 490 metrů dlouhá promenáda Pier, která se táhne z pobřeží daleko nad mořskou hladinu v podobě mola s vyhlídkou na konci. Zároveň slouží jako jachetní přístaviště a nástupní plocha pro potápěče vydávající se za průzkumem potopeného města. Nedaleká Hurghada poskytuje plné turistické vyžití včetně akvaparků (Jungle, Sindbad), mořského akvária a dalších atrakcí.

Egypt je však hlavně proslulý starověkými památkami, velkolepými historickými městy, nekonečnou Saharou a krásnou přírodou nilského údolí. Během zájezdu do Egypta doporučujeme navštívit zejména:

Zobrazit podrobné informace