Amed

Mapa

Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000IDR/1,807CZK

* průměrné teploty

Amed, dovolená v poklidu a u moře

Středisko Amed najdete na severní části východního cípu Bali. Směrem do vnitrozemí se prudce zvedá nejvyšší ostrovní hora Gunung Agung (3 031 m n. m.). Do metropole Denpasaru vede nejprve klikatá horská silnice a poté hlavní pobřežní cesta o délce asi 50 kilometrů. Dalších 5 kilometrů za městem se nachází mezinárodní letiště Ngurah Rai.

Pláže, potápění a jiné radosti Amedu

Amed.jpgNejbližší krajinu kolem Amedu charakterizuje několik vesniček v nepříliš rozlehlé rovině, na kterou navazují horské svahy. Úvodní pahorkatina s výškou okolo 400 metrů graduje vrcholy šplhajícími k 1 000 metrů. Samotné letovisko bylo ještě nedávno neznámou vískou mezi četnými zemědělskými políčky a rozesetou asi 1 kilometr po pobřeží Jávského moře.

Pláž Amed Beach se v délce 1,5 kilometrů táhne od stanoviště trajektu na západě směrem k dalšímu středisku Jemeluku na východě. Dominuje na ní hrubý černobílý písek, vstup do vody je středně prudký a nejpopulárnější zálibu zde tvoří šnorchlování a zvláště potápění (i díky přístupnému lodnímu vraku). Nechybí proto školy ani obchody s příslušným vybavením. Vypůjčit lze i některou z mnoha tradičních lodí jukung, brázdících na dohled břehů moře.

Další rekreační střediska poblíž Amedu

Amed a možnosti aktivit

Amed disponuje dobrou vybaveností pro turistický ruch včetně menšího supermarketu. Nakoupíte zde i spoustu suvenýrů a skvělé kulinářské zážitky slibují početné restaurace. Během příjemných procházek objevíte kouzlo okolní přírody. V blízké obci Purwakerti vás čeká solná farma, v níž se mořská voda odpařuje mezi stromy kokosovníků, a farmáři poté sbírají vytvořené krystaly. Řada vyvýšenin na pobřeží slouží jako vyhlídky.

Vydejte se však též za dalšími zajímavými místy, ostrov Bali jich ukrývá nespočet:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Amed

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím