Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000IDR/1,807CZK

* průměrné teploty

Lovina, dovolená k zamilování

Nevelká Lovina (Pantai Lovina) se nachází se v severní části Bali pod mohutným sopečným kuželem Gunung Pohen (2 063 m n. m.). Patří do hustě zastavěné pobřežní oblasti mezi městy Singaraja a Seririt v okrese Buleleng. Její centrum tvoří vísky Kaliasem a Kalibukbuk. Ostrovní metropole Denpasar a sousední mezinárodní letiště Ngurah Rai se rozkládá 90 kilometrů daleko.

Vyzkoušejte sopečné pláže v Lovině

Lovina.jpgLovina zahrnuje rybářské vesnice v mělkých zálivech Indického oceánu, od nichž se směrem do vnitrozemí pozvolna zvedají stráně a hory vysoké přes tisíc metrů. Zástavbu prostupuje bujná exotická vegetace a volná prostranství se využívají k pěstování rýže. Jedná se o velmi oblíbené středisko, které přes hojnou návštěvnost nepůsobí tak rušně, jako známá letoviska na jihu. Lovina Beach náleží do 10 kilometrů dlouhého a převážně úzkého pobřežního pásu využívaného k rekreačním účelům. Pokrývá ji vulkanický černý písek, stín poskytují četné tropické palmy a do vody, na níž se často pohupují rybářské loďky i tradiční jukungy, klesá jenom zvolna. Nechybí pravidelně uklízené pasáže se slunečníky a lehátky. Oblast je vyhlášená především stády delfínů, za kterými se organizují krátké výlety.

Další rekreační střediska poblíž Loviny

Seznamte se s Lovinou, jejím vybavením a atrakcemi

Nákupní a zábavní možnosti sice nejsou v Lovině tak rozsáhlé jako na jihu, přesto zde lze pořídit v několika minimarketech vše podstatné. Oceníte též několik skvělých restaurací s místními specialitami. Pokud nechcete s dětmi trávit čas pouze u vody, vydejte se do menšího lunaparku Krisna Funtasticland.

Nenechte si ujít výlet na Gunung Pohen s úžasnými výhledy a s kalderou, kterou vyplňují jezera Tamblingan, Buyan a Bratan, botanická zahrada, muzeum, zábavní park a golfové hřiště. Kousek odtud se můžete zastavit u vodopádů Aling Aling. Vypravte se ostatně i za ostatními taháky Bali jako:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Lovina

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.