Tabanan

Mapa

Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000IDR/1,807CZK

* průměrné teploty

Tabanan, dovolená vonící sluncem a poznáním

Název provincie, okresu, jejich administrativního střediska i rekreační oblasti, to vše v sobě ukrývá Tabanan. Nachází se na jihozápadě Bali, kolem hlavní silnice spojující 20 kilometrů vzdálenou metropoli Denpasar se západem ostrova. Severně se krajina rychle zvedá k dvoutisícovým sopečným kuželům Gunung Batukaru a Gunung Adeng, jižním směrem se podél dalších letovisek Canggu, Seminyak a Kuta dostanete k mezinárodnímu letišti Ngurah Rai.

Tabanan a jeho mystické pláže

V rozlehlém regionu Tabanan si pěknou dovolenou užijí všechny věkové i zájmové skupiny. Město je dostatečně veliké (70 tisíc obyvatel včetně předměstí), aby nabídlo kompletní infrastrukturu, klidná místa pro odpočinek i dostatek zábavy. Hustou zástavbu dále od centra střídají roztroušené obce a mezi nimi malá zemědělská políčka, lesíky s tropickou vegetací a blíže u moře i ubytovací zařízení. Několik kilometrů dlouhé pobřeží Indického oceánu, přiléhající k oblasti Tabanan, nabízí spoustu prostoru všem milovníkům opalování, koupání i vodních sportů. Jednotlivé úseky rozdělují poloostrůvky s největší zdejší atrakcí, turisticky vyhledávanými hinduistickými svatyněmi v čele s chrámem Tanah Lot. Pláže jsou zde dostatečně prostorné, pokrývá je tmavý písek a jen pozvolna klesají do vody. Plážové vybavení najdete pouze u hotelových areálů.

Další rekreační střediska poblíž Tabananu

Vybavení a památky Tabananu vás zaujmou

Tabanan.jpgNejvíce služeb při procházce Tabananem objevíte kolem ulic Gajah Mada a Pahlawan. Právě tady funguje ohromné množství restaurací a obchůdků, kterým dominuje několik nákupních center a tržnice Pasar senggol. Kromě chrámů (uveďme ještě pagodu Pura Ulun Danu Bratan) stojí v dosahu města za vidění turistická vesnice Jatiluwih s nádherným panoramatickým výhledem a terasovitými rýžovými poli, muzeum keramiky Tanteri, botanická zahrada či zbytky paláce Puri Anom. Chcete-li poznat z Bali to nejzajímavější, určitě byste do svých plánu měli zahrnout i:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Tabanan

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím