Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000IDR/1,807CZK

* průměrné teploty

Tuban, dovolená rušná a zároveň zábavná

Jednu z nejzajímavějších oblastí ostrova představuje obec Tuban, tvořící součást význačného rekreačního střediska Kuta. Nachází se uprostřed úzké šíje spojující Bali s důležitým poloostrovem Nusa Dua na jihu. Mezinárodní letiště Ngurah Rai ho rozděluje na dvě poloviny, na rušnější sever a na klidnější jih. Dobrou obslužnost obou částí zajišťuje propojení s rychlostní komunikací v laguně Indického oceánu na východě.

Pláže Tuban vás překvapí i zaujmou

Tuban.jpgI přes hustý letecký provoz poskytuje Tuban celou řadu důvodů, proč tady strávit báječnou exotickou dovolenou. Prvním z nich je perfektní infrastruktura, druhým množství zajímavých míst zábavního i relaxačního charakteru, třetím rychlé spojení s metropolí Denpasarem. A přistávající či startující letadla pro někoho mohou být celkem příjemnou součástí pobytu. Východní pobřeží Tubanu se kvůli husté vegetaci ke koupání příliš nehodí, naštěstí si můžete vybrat ze dvou velice pěkných písečných pláží na západě. Pantai Pertamina navazuje přímo na letiště a je ohraničena dlouhými kamennými náspy. K opalování více svádí Pantai Jerman, táhnoucí se téměř až k akvaparku Waterbom Bali Indonesia. Asi největší popularitě se těší Pantai Kelan jižně od letištního terminálu, kterou lemuje pás hotýlků, restaurací a obchůdků.

Další rekreační střediska poblíž Tubanu

Tuban a možnosti nákupů i zábavy

Díky blízkosti letištního komplexu se Tuban může pochlubit vynikajícím pokrytím supermarkety, gastronomickými podniky a jiným vybavením. Na severním okraji byl vybudován vodní svět Circus Waterpark Kuta a multiplex Cinemaxx Lippo Mall, nechybí ani několik parčíků a náboženských svatyň. Z blízkého přístavu vyplouvají lodě na okolní ostrovy Lembongan, Lombok či Trawangan. Cestovat ovšem můžete po celém Bali, za návštěvu rozhodně stojí:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Tuban

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.