Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000IDR/1,807CZK

* průměrné teploty

Tulamben, dovolená pro milovníky potápění

Na první pohled nenápadné letovisko Tulamben zabírá krátký úsek pobřeží Jávského moře na severovýchodě Bali mezi dalšími vískami Kubu a Laba Sari. Přímo nad ním se vypíná nejvyšší ostrovní hora Gunung Agung (3 031 m n. m.). Metropole Denpasaru s mezinárodním letištěm Ngurah Rai leží zhruba 60 kilometrů jižním směrem.

Nejhezčí pláže u Tulambenu

Tulamben.jpgPůvodní rybářská vesnice trpěla častými erupcemi sopky Agung, z nichž pochází okolní syrová krajina i její pojmenování (slovo batulambih znamená „mnoho kamenů“). Popularitu si získala mezi amatérskými i profesionálními potápěči díky vraku vojenské lodě Liberty, kterou v roce 1942 potopila japonská ponorka. Leží v mělké vodě v hloubce pouhých 25 metrů od břehu a jeho nejvyšší bod dokonce vyčnívá nad hladinu. Malebné pláže v Tulambenu a jeho okolí pokrývá tmavý vulkanický písek a poměrně velké a hladké kameny. Do vody klesají poměrně svižně, stín na nich poskytují palmové porosty a vybavení lehátky se slunečníky zajišťují zdejší ubytovací komplexy. Toužíte-li po troše soukromí, můžete se vydat dále po břehu a najít několik menších, osamocených pláží.

Další rekreační střediska poblíž Tubanu

Co dělat na procházce Tulambenem

Obec nabízí základní vybavení v podobě minimarketů, restaurací, čajoven a obchůdků se suvenýry. Nechybí bankomat ani lékařská služba. Nejlepší podmínky pro potápění a pozorování korálů, ryb či žraloků panují v Tulambenu v průběhu října a listopadu. Spoustu zábavy najdete v nedalekém Jemeluku, nebo můžete vyrazit za vzdálenějšími lákadly ostrova jako:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Tulamben

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.