Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Marina di Orosei, dovolená, na kterou se nezapomíná

Rekreační resort Marina di Orosei vás čeká na východě Sardinie u břehů Tyrhénského moře. To se zde rozevírá do táhlého zálivu Golfo di Orosei a ústí do něj řeka Cedrino. Necelé 3 kilometry ve vnitrozemí leží menší město Orosei. Jihozápadně se rozkládá divoká rezervace Gennargentu s nejvyšší sardinskou horou Punta la Marmola (1 829 m n. m.), velkým kaňonem Gola di Gorroppu a krápníkovou jeskyní Ispinigoli. Severním směrem se vlní pohoří Monte Albo, metropole Cagliari leží 210 kilometrů daleko.

Ojediněle lákavé pláže v Marina di Orosei

Marina di Orosei

Hledáte-li místo pro klidnou a zároveň aktivní dovolenou na Sardinii, poskytne vám Marina di Orosei vše potřebné. Blízké městečko se pyšní výtečnou infrastrukturou, dobrou dopravní obslužností a plnohodnotným turistickým vybavením. A krásná, nespoutaná příroda, panenské pláže i spousta zajímavých míst dělá z Golfo di Orosei jednu z nejhezčích lokalit na celém ostrově.

Máme-li se bavit o plážích na sardinském pobřeží, potom okolí Marina di Orosei patří ke skutečným špičkám s vyváženou nabídkou dlouhých písečných pásů i romantických zákoutí mezi skalisky. Všude vás nadchne hlavně dokonale průzračná voda, často nachově zbarvený písek a báječný klid. Zvláště fotogenické jsou Cala Luna poblíž šestice ohromných jeskyní a Cala Goloritze vyhlášená kamennou bránou – nejlepší je vypravit se k nim loďkou z Cala Gonone. Poležet a vykoupat se však můžete i na mnohem bližších Spiaggia di Marina di Orosei a Spiaggia di Su Barone.

Další rekreační střediska poblíž Marina di Orosei

Nákupy, sport, výlety a jiná zábava v Marina di Orosei

V malém centru Orosei jistě uvítáte nabídku gastronomických i nákupních podniků, na městském okraji funguje supermarket. Milovníci pohybu se sem ostatně můžou těšit na turistiku, cyklistiku, tenis, horolezectví a samozřejmě na četné vodní sporty. V nejbližším okolí láká k návštěvě katedrála v Dorgali, archeologická naleziště v Siniscole, zřícenina Castello Pedres v San Teodoro či muzea ve správním středisku Nuoro. Jaké jsou další turistické taháky na Sardinii?

Zobrazit podrobné informace