Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Badesi Mare, dovolená a moře možností zábavy

Rozkošné letovisko Badesi Mare se ukrývá v zálivu Golfo dell’Asinara u břehů Středozemního moře. Administrativně patří k pár set metrů vzdálenému vnitrozemskému městečku Badesi na svazích nevysoké hory Monte Littighedu. Leží v severní části Sardinie uprostřed cesty ke dvěma letištím: Aeroporto di Olbia-Costa Smeralda u Olbie stejně jako Aeroporto di Alghero-Fertilia poblíž Sassari jsou necelých 80 kilometrů daleko.

Na jaké pláže se těšit v Badesi Mare

Badesi-Mare.jpgZatímco Badesi se na sardinských mapách vyskytuje už od počátku 18. století, turistické centrum Badesi Mare se narodilo teprve před několika desítkami let. Decentním způsobem se začlenilo do zdejší malebné krajiny a skýtá řadu možností k toulkám podél mořského pobřeží. Návštěvníky láká i svou klidnou atmosférou, vynikajícími podmínkami k provozování rozličných sportů a kompletní infrastrukturou.

Středomořské pláže v Badesi Mare vás nadchnou minimem rekreantů, jemným světlým pískem s oblázky a pomalým klesáním do čisté vody. Táhnou se v délce 8 kilometrů od ostrohu poblíž letoviska Isola Rossa na severu až k městečku La Ciaccia na jihu. Nejlépe dostupná je nádherná pláž Li Junchi di Badesi, za vyzkoušení však stojí například také pláž San Pietro u Valledorii. Menší akvapark Water Paradise funguje ve 30 kilometrů vzdálené Marina di Sorso.

Další rekreační střediska poblíž Badesi Mare

Zábava v Badesi Mare

V Badesi Mare budete plně závislí na vybavení zdejších ubytovacích areálů. Ovšem hned v Badesi najdete spoustu restaurací, barů, obchůdků a dalších služeb včetně banky, lékárny a pošty. Kdo rád sportuje, může si vybrat z nabídky tenisových kurtů, cyklistických tras, trekových stezek a samozřejmě celé řady vodních aktivit (potápění, plachtění apod.). Daleko to odsud není do historického Tempio Pausania, do lázní Terme di Castel Doria či do přístavu Castelsardo s hradem Castello di Doria. Autem si udělejte celodenní výlet:

Zobrazit podrobné informace