Vassilias

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Vassilias, dovolená nejen pro rodiny s dětmi

Malé středisko Vassilias, součást obce Katsaros, se táhne podél pláže stejného jména na jihovýchodě Skiathosu. Leží v srdci táhlé zátoky, uzavřené z jedné strany metropolí Skiathos a z druhé strany letoviskem Kanapitsa. V Egejském moři odsud uvidíte ostrůvek Tsougria. Mezinárodní letiště Alexandros Papadiamantis se nachází asi 5 kilometrů daleko. Za hlavní silnicí vedoucí z blízkého Achladies se zvedají pahorky až do výšky kolem 400 metrů.

Vassilias a jeho krásná pláž

Vassilias vytváří klidnou oblast porostlou piniovým hájem pouze s několika hotelovými resorty. Okolní stráně poskytují nádherné výhledy na pobřeží a 15 kilometrů vzdálený ostrov Skopelos. Přátelská atmosféra, kvalitní vybavení ubytovacích zařízení a snadná dosažitelnost hlavního města dělá z letoviska skvělé místo k prožití pohodové rodinné dovolené, zvláště s malými dětmi.

Populární Vassilias Beach měří na délku asi 500 metrů a stejně jako všechny pláže na jih od města Skiatos má písečný povrch. Velmi pozvolný vstup do vody vyhovuje rodinám s dětmi. Nechybí dostatečné vybavení lehátky a slunečníky. Kousek dál směrem na jih se táhne pláž Achladies s možností vodních sportů a za ní pláže v malých zálivech kolem Kanapitsy.

Další rekreační střediska poblíž Vassilias

Tipy na aktivity ve Vassilias a okolí

Vassilias.jpgNedostatek nákupních možností ve Vassilias vynahrazuje bohatá nabídka obchodů a restaurací v metropoli Skiathu. Lze do ní dojít i pěšky, rychlejší variantu nabízejí autobusy a taxíky. V docházkové vzdálenosti je i několik taveren a obchodů v Achladies či Megali Ammos. Krajina kolem letoviska je jako stvořená k outdoorovým aktivitám. Celý ostrov pokrývají přírodní parky a klikatící se silničky, kterými stojí zato se vydat:

  • až na sever k ruinám hradu (Kastro),
  • k opuštěnému klášteru Theotokou Kechrias,
  • na pláž Xanemos za pozorováním přistávajících letadel.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Vassilias

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.