Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Lopar, dovolená bez starostí na Rabu

Populární turistické centrum Lopar najdete na členitém poloostrově vystupujícím ze severní poloviny ostrova Rab. Díky své rozložité poloze sahá k jihovýchodnímu pobřeží s pohledy na chorvatskou pevninu s národním parkem Velebit i k severozápadním břehům s trajektovým přístavem a výhledem na ostrov Krk. Do správního střediska Rabu to je po silnici přes letovisko Supetarska Draga asi 11 kilometrů.

Pláže u Loparu vás nadchnou

Krajina kolem letoviska Lopar je pouze mírně zvlněná, nicméně jižně od letoviska se pod pahorky jako Stanišće (146 m n. m.) a Kruna (135 m n. m.) ukrývá celá řada vyhlídek na Jadran. Typické porosty tady tvoří borové lesy a křoviny, mezi nimiž se pasou stáda dobytka. Dobrá infrastruktura a dostatek oddechových příležitostí dělá z oblasti ideální místo vašeho prázdninového odpočinku.

Na loparském pobřeží si můžete užít komfortu dvou velice pěkných pláží. Na jihovýchodě to je vyhlášená Rajska plaža, v severozápadní části poblíž trajektového přístaviště se táhne menší plaža Lopar. Jejich největší předností, v celém Chorvatsku takřka unikátní, je písečný povrch. Připočítáme-li k tomu jenom pozvolné klesání do vody, klouzačky pro děti a výtečný servis v podobě slunečníků a lehátek či dozoru plavčíka, snadno pochopíme, proč se v létě těší enormnímu zájmu rekreantů.

Další rekreační střediska poblíž Loparu

Co dělat při toulkách Loparem

Lopar-ostrov-Rab.jpgVzhledem ke své turistické popularitě poskytuje Lopar nepřeberné množství restaurací, kaváren a jiných gastronomických zařízení. Nejvíce obchůdků a prodejců suvenýrů se soustřeďuje poblíž obou pláží a kolem propojovací silnice. K dispozici je i několik supermarketů, informační služba, bankomat, pošta a zastávka autobusu. Dobré podmínky zde najdou sportovci i všichni zájemci o poznávání kulturních a přírodních zajímavostí Kvarneru v čele s:

Zobrazit podrobné informace