Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000IDR/1,807CZK

* průměrné teploty

Gianyar, dovolená zábavná, poznávací i relaxační

Město a rekreační středisko Gianyar leží na jihovýchodě Bali mezi Sukawati a Semarapurou a mezi říčkami Tukad Pakerisan a Jeh Jinah. Od centra metropole Denpasaru ho dělí 25 kilometrů po čtyřproudové silnici, mezinárodní letiště Ngurah Rai se nachází ještě o 5 kilometrů dále. K pobřeží Indického oceánu v Lombockém průlivu to je odsud necelých 5 kilometrů.

Pláže Gianyar nejsou pouze pro surfaře

Gianyar.jpgGianyar se spoustou malých vesnic v okolí patří k nejhustěji osídleným turistickým oblastem na ostrově. Pobřežní rovina plná rýžových políček směrem do vnitrozemí mírně stoupá, hory se však začínají zvedat teprve za nedalekým kulturním centrem Ubud. Ubytování tady má spíše decentní charakter bez velkých hotelových komplexů. Dostatek zajímavých výletních cílů a klidnou atmosféru ocení zejména rodiny s menšími dětmi. Na pobřeží poblíž Gianyaru se táhne několik kilometrů pláží, z velké části pokrytých – v důsledku sopečné činnosti – černým pískem s kamínky. Některé v nedávné minulosti prošly úpravou za účelem usnadnění vstupu do moře, nejbližší pláž Lebih dokonce od vody odděluje kamenné molo. Světový význam v oblasti surfování získala Keramas Beach s častými vlnami.

Další rekreační střediska poblíž Gianyaru

Zábava a aktivity v Gianyaru zaujmou každého

Při procházce Gianyarem natrefíte na ohromné možnosti obchodů a restauračních zařízení, na umělecké galerie a jiná kulturní zařízení. Nechybí pošta, banka, nemocnice, nákupní centrum, parky či sportovní komplex. Výrazný krajinný prvek představují vodopády na lokálních vodních tocích, například na řece Mara. Nejbližší okolí nabízí též akvaparky Waterboom Bukit Jati a Keramas, zoologickou zahradu Bali Safari & Marine Park nebo chrámový areál Taman Nusa. Poznejte ovšem i atrakce roztroušené po celém Bali:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Gianyar

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.