Caleta de Fuste/El Castillo

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

El Castillo, dovolená s koupáním, golfem a výlety

Costa Caleta či Caleta de Fuste, to všechno jsou označení pro populární letovisko El Castillo. Rozkládá se uprostřed východního pobřeží FuerteventuryKanárském souostroví. Společně se sousedním Nuevo Horizonte se jedná o střediska nejblíže k marocké pevnině v Africe. Tři kilometry severním směrem se nachází mezinárodní letiště, o dalších 7 kilometrů dál leží hlavní město Puerto del Rosario. Západně se do výšek kolem 400 metrů zvedají holé kopce, jižně se za ústím říčky Barranco de la Antigua táhne pás mírně zvlněné a slabě osídlené krajiny několik kilometrů dlouhý.

Přijeďte do El Castilla plného krásných písečných pláží

El Castillo je nově postavené, moderní letovisko u Atlantiku bez historického centra. Jeho přednost představuje poloha u malebné zátoky s nádhernou pláží a nižší výstavba s dostatkem zelených ploch. O pohodlí rekreantů, zvláště rodin s menšími dětmi, se tady stará dostatečná turistická vybavenost v podobě sportovišť, obchodů, restaurací a barů.

Prostorné, komfortní pláže s pozvolným vstupem do moře byly v El Castillo vybudovány uměle navezením jemného písku. Hlavní pláž, na severovýchodě ukončená jachetní marinou s potápěčskou školou, se nachází v malém zálivu o šířce asi 500 metrů. Najdete na ní lehátka se slunečníky, spoustu volného místa a především možnost bezpečného koupání. Druhá soustava pláží o délce 3 kilometrů se táhne jižním směrem.

Další rekreační střediska poblíž El Castillo

Golf a jiná zábava v příjemném prostředí El Castilla

El-Castillo.jpgEl Castillo je ideální k procházkám širokými ulicemi stíněnými palmami a lemovanými obchůdky a gastronomickými podniky. Asi nejvíce navštěvovanou památkou je bývalá obranná věž Torre de San Buenaventura s vyhlídkou. Jednou z typických mimoplážových aktivit tady je (díky resortům Fuerteventura Golf Club a Golf Club Salinas de Antigua) golf. Kousek od letoviska se nacházejí saliny s muzeem soli. Jaké výlety můžete v El Castillu uskutečnit?

  • Autobusem do zábavního parku BAKU Fuerteventura Centro de Ocio y Cultura.
  • Do Moro Jable, kde se svezete ponorkou.
  • Za poznáním do zoologické a botanické zahrady u Costa Calma.
  • Do romantické vísky Cofete na západním pobřeží.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Caleta de Fuste/El Castillo

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.