Campos

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Campos, poklidná dovolená plná zážitků

Městečko Campos leží na jihovýchodě Mallorky, v rovině táhnoucí se směrem na jih i na východ, kde se otvírá nejbližší přístup ke Středozemnímu moři. Právě tam se nacházejí vyhlášená letoviska Colonia de Sant Jordi a Sa Rápita. Z Camposu se rozbíhá několik hlavních silnic, směřujících do měst Santanyí, Felanitx a Porreres. Cesta do Llucmajor se po několika kilometrech mění na dálnici, vedoucí k mezinárodnímu letišti a po 40 km dosahující metropole Palmu.

Další blízká rekreační střediska:

Campos v sobě spojuje plážovou a poznávací dovolenou

Campos, centrum mallorského jihovýchodu, sice neleží u moře, jedná se však o velice příjemné město vybavené všemi běžnými službami v oblasti nakupování a úřadů. Velkou přednost představuje jeho historický ráz, dýchající na hosty atmosféru tradiční Mallorky ze starých kamenných domů. Campos nadchne každého, kdo touží prožít romantickou dovolenou s pobytem u moře a zároveň s poznáváním krás ostrova.

Z Camposu to je nejblíže k moři asi 12 kilometrů do mělké zátoky mezi Colonia de Sant Jordi a Sa Rápita. Právě tam se táhne 3 kilometry dlouhá pláž Es Trenc, považovaná za jednu z nejlepších na Baleárech. Velkou plochou, světlým pískem, mírným klesáním mořského dna a průzračnou vodou připomíná pláže v Karibiku. K dalším, velmi živým plážím s hustým provozem vodních sportů a kotvících jachet, patří Sa Rapita, Platja Estanys či Platja Es Peregons.

Poznejte okolí Camposu na kole, autem i pěšky

Campos.jpgCampos je velmi klidný kromě dvou dnů v týdnu, kdy se zde konají trhy. Velkým tahákem je cykloturistika, využívající rovin v širokém okolí a hustého značení. Podobně vyhledávaná je i pěší turistika včetně procházek historickým centrem se stylovými restauracemi jako Tess de Mar, Molí de Vent či Can Pomar. Cestou k moři byste se měli stavit na prohlídku salin (Salines de Llevant) a na pštrosí farmě Artestruz. Východ vyplňují dramaticky se vinoucí útesy s vyhlídkami a zříceninami.

Tipy na zajímavé výlety po Mallorce z Camposu:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Campos

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím