Podrobné informace

  • 31 - 32 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1000VND/1,065CZK

* průměrné teploty

Hue, dovolená mezi památkami a plážemi

Císařské město a v posledních letech také rychle se rozvíjející přímořský resort Hue leží u břehů Jihočínského moře, v místech, kde se do nitra asijské pevniny začíná zakusovat Tonkinský záliv. Disponuje vlastním letištěm. Velice blízko je z něj k hranicím s Laosem (vzdušnou čarou necelých 50 km), zato obě metropole, Hanoj (na severu) a Ho Či Minovo Město (na jihu) se nachází stovky kilometrů daleko.

Další blízká rekreační střediska:

Hue a jeho nekonečné pláže

Hue (přes 350 tisíc obyvatel) je metropolí provincie Thua Thien – Hue (ležící uprostřed dlouhého vietnamského území). Město se rozkládá podél řeky Song Huong, rozlévající se v mělčinách u mořského pobřeží. Vnitrozemí je hornaté, hory často překračují výšku tisíc metrů. Pýchou města jsou architektonické památky z éry dynastie Nguyen. Jejich zásluhou se Hue roku 1993 dostalo na Seznam světového dědictví UNESCO.

Jádro rekreačních aktivit se soustřeďuje do okolí obce Thuan An, ležící na úzké písečné kose mezi ústím Song Huong a Jihočínským mořem. Nádherné písečné pláže dosahují délky mnoha desítek kilometrů a šířky až několika stovek metrů (!). Postupně se u nich začínají objevovat hotelové komplexy, avšak dosud je naprostá většina pobřeží naprosto nedotčená přívaly turistů. Panuje tady báječný klid a přátelská atmosféra.

Vyzkoušejte to nejlepší z Hue

Hue.jpgK hlavním pamětihodnostem Hue patří zbytky královské pevnosti v Zakázaném městě, Oltář nebes, velkolepé hrobky, pagoda Thien Mu a Chrám literatury. Městem vede jednoduchá síť vodních kanálů, doplněná jezírky a říčními rameny. V ulicích Hue vás čeká množství krámků, obchodů, trhů a také restaurací, podávajících zdejší lahodnou kuchyni.

A kam dál v okolí Hue? Vyzkoušejte:

  • Plavbu lodí po řece Song Huong
  • Císařskou hrobku Tu Duc
  • Tygří arénu v Nguyet Bieu (Ho Quyen)

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Hue

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.