Porto Conte

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Porto Conte, dovolená v hraběcím přístavu

Malinké letovisko Porto Conte (katalánsky Port del Comte) se ukrývá u Středozemního moře zcela na severozápadě Sardinie v provincii Sassari. Leží u hluboce zaříznutého zálivu stejného jména, vytvářejícího dva nádherné poloostrovy s krasovými jevy: Giglio a Caccia s kopcem Monte Timidone (424 m n. m.). Do starobylého Alghera to odsud je po silnici asi 20 kilometrů.

Jak chutná poležení na plážích Porto Conte

Porto-Conte.jpg

Porto Conte v podstatě představuje několik ubytovacích zařízení a jachetní marinu vedle střediskové obce Maristella. Pod názvem Nimpharum Portus místo znali už staří Římané, kteří zde vybudovali jeden z tehdejších největších přírodních přístavů. Zatímco v srpnu 1353 se tady uskutečnila ohromná námořní bitva, v současnosti sem na léto za prožitím báječných prázdnin přijíždějí rekreanti z celé Evropy.

Zdejší pobřeží tvoří součást tzv. Riviera del Corallo. Přímo u Porto Conte je spíše kamenité a ke koupání se nehodí, avšak hned za přístavištěm začíná pěkná písečná pláž. Nazývá se Spiaggia di Maristella a Porto Conte, její privátní úseky disponují lehátky se slunečníky a díky mírnému sklonu do vody nadchne i rodiny s dětmi. Severně se nachází další vyhlášená pláž Spiaggia di Mugoni.

Další rekreační střediska poblíž Porto Conte

Zábava, příroda a sport v Porto Conte

Vybavení Porto Conte a Maristelly zahrnuje několik restaurací, půjčoven sportovního náčiní (potápění, šlapadla, kánoe atd.) a obchod s potravinami. Výtečné terény v okolí najdou všichni milovníci trekingu, horolezectví, pozorování ptáků či přírodní fotografie. Letovisko leží v srdci rezervace Parco Naturale Regionale Di Porto Conte (rozloha 53 kilometrů čtverečních, vyhlášena roku 1999). K jejím největším atrakcím patří Neptunova jeskyně, středomořský les Prigionette, jezero Baratz, skalnatý ostrůvek Foradada a mys Capo Caccia. Z Porto Conte se dobře dostanete i za dalšími sardinskými magnety v čele s:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím