Costa Navarino

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Costa Navarino, dovolená s dotekem historie

Mimořádně atraktivní lokalita Costa Navarino (Pylos) vábí návštěvníky na jihozápadě Peloponésu v kraji Messénie. Jeho administrativní centrum Kalamata se nachází asi 50 kilometrů východně, metropole Atény leží zhruba 270 kilometrů daleko. Nejbližší městečka jsou Gargaliani na severu a Pylos na jihu. Srdce rekreační oblasti tvoří polokruhový záliv Navarino, oddělený od Jónského moře ostrovem Sphacteria.

Nejlepší pláže Costa Navarino

Originální řecký název Pylos označuje především historické městečko na okraji zálivu. V některých epochách se mu říkalo také Zonklos či Neokastro (Nová pevnost). Pojmenování Navarino (z italštiny) se používalo za benátské nadvlády, dnes slouží hlavně k propagačním účelům a vychází z řeckého Neo Avarin (Nové Avarovo) – reakce na avarské útoky v 6. století. V posledních letech se region zaměřuje na náročnější turisty, ovšem nejen oni ocení velice klidnou atmosféru, připomínky slavných dějinných událostí i příjemnou, lehce zvlněnou krajinu plnou vinohradů a olivových hájů. Jedinečné poznávací znamení Costa Navarino představuje členité mořské pobřeží plné překrásných pláží. Největší věhlas si získala Voidokilia ve stejnojmenné zátoce tvaru písmene U, která se řadí mezi nejhezčí pláže celého Řecka. Táhne se po úzkém pruhu pevniny, neboť z jedné strany ji obklopují romantická skaliska a z druhé laguna Gialova (Limni Divariou). Jemný světlý písek a mírný sklon do vody nadchne děti, dostatek místa a soukromí jejich rodiče, daní za to však je absence servisu a plážového vybavení.

Další rekreační střediska poblíž Costa Navarino

Tipy na zábavu a aktivity v Costa Navarino

Costa-Navarino.jpgJednotlivé hotelové komplexy propojuje silnice č. O9, po které se autobusem dostanete do všech okolních městeček (Gargaliani, Gialova, Pylos) s obchody, restauracemi, lékárnami a další infrastrukturou. Kromě vodních sportů se na Costa Navarino značné oblibě těší golf (hřiště Bay a Dunes). Skutečné eldorádo čeká na zájemce o historii: odehrála se tu trojice významných bitev (u Pylu, u Sfakterie a u Navarina), k prohlídce lákají zbytky Nestorova paláce, pevnost Navarino, trosky starověkých chrámů, byzantské kostely, středověké hrady a spousta jiných pamětihodností.

Zároveň by byla škoda nevyužít dovolenou na Peloponésu k prohlídce největších zajímavostí poloostrova, k nimž bezesporu patří:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Costa Navarino

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.