Ostrov Cayo Largo

Lokalita: Kuba Kuba Ostrov Cayo Largo
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Cayo Largo del Sur nelze nemilovat

Ostrov Cayo Largo del Sur (Dlouhý ostrov) mnozí považují za skutečně nejkrásnější místo na Kubě. Nabízí 27 kilometrů fascinujících bělostných pláží s průzračným mořem, korálové útesy a nedotčenou přírodu – jeho povrch je kromě několika ubytovacích resortů zcela liduprázdný.

Ostrov Cayo Largo del Sur (zvaný též Long Cay) má protáhlý tvar a rozlohu téměř 38 kilometrů čtverečních. Leží v Karibském moři asi 50 kilometrů jižně od Kuby. Zakončuje souostroví Cannareos, začínající desítky kilometrů západně u největšího kubánského ostrova Isla de Juventud.

Nejlepší pláže a potápění na Cayo Largo

Ostrov objevil Kryštof Kolumbus během své druhé výpravy v roce 1494, zastavil se tady i slavný anglický korzár Francis Drake. Současnou nejpopulárnější aktivitu na Cayo Largo del Sur představuje potápění v lokalitách jako Golfo de Gazones nebo Cayo Rosario. Nabídka však zahrnuje i spoustu sportů, například tenis, beach volejbal, šnorchlování, jízdu na mořském kajaku nebo windsurfing.

Jižní pobřeží Cayo Largo lemují korálové útesy a fantastické pláže Playa Sirena, Playa Paraiso, Playa Blanca a Los Cocos & Tortuga. Honosí se bílým pískem a pozvolným klesáním do báječně průzračné vody. Severní břehy pokrývají mangrovové porosty.

  • Neváhejte tedy a navštivte Cayo Largo na Kubě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím