Kalami

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kalami, klidná dovolená v blízkosti rušného města

Část ostrovní metropole Samos severně od centra se někdy označuje také jako Kalami. Nachází se v mírném svahu směrem k zálivu Vathy v Egejském moři a severním směrem od letoviska už žádná další rekreační střediska nenajdete. Do centrální části města jsou to odsud asi 2 kilometry, vnitrozemí je hornaté a kopce se zvedají do výšky kolem 400 metrů. Mezinárodní letiště Aristarchos leží zhruba 15 minut jízdy autem daleko.

Pláže u Kalami a v okolí

Oblastí Kalami neproudí davy turistů, naopak je tu klid a volný čas se dá trávit i v okolní přírodě. Hlavní devizu resortu představuje teplé počasí od května do září, slušná infrastruktura a pěkné pláže. Dobře se tady budou cítit všechny věkové skupiny rekreantů. A zájemcům o rušnější prožití dovolené nic nebrání přesunout se do centra města a užít si nočního života až do ranních hodin.

Oblázkovou pláž Gagou s pozvolným vstupem do vody obklopují příjemné, stylové taverny jako Vergina Beach. Je velice dobře vybavená k prožití volného času a průzračně čisté moře umocňuje zážitek z okolí s výhledem na protější kopcovitou stranu zálivu. To samé platí i pro druhou pláž v Kalami táhnoucí se více na jih, směrem k hlavnímu městu. Další krásné a klidné pláže s minimem lidí najdete u vesničky Asprochorti na severu (např. Livadaki Beach).

Další rekreační střediska poblíž Kalami

Za památkami a za zábavou z Kalami

Kalami.jpgDíky blízkosti metropole Samos disponuje Kalami kompletní vybaveností zahrnující obchody, supermarkety, restaurace, bary, diskotéky, ale i poštu, lékárny či nemocnici. Město si i přes masově se rozvíjející turistický ruch zachovalo historický ráz a nabízí archeologické muzeum nebo městskou galerii. Z místního přístavu se pořádají výlety na celý ostrov. Asi 10 kilometrů severovýchodně lze navštívit klášter Zoodochos Pigi. Co všechno zažijete na ostrově Samos?

  • Plavbu na ostrůvek Kasonisi,
  • procházku přírodní rezervací Oros Karvouni,
  • návštěvu historického Pythagorionu,
  • romantický vodopád u Karlovassi.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Kalami

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím