1. Fischer.cz
  2. Perge, Aspendos, Side

Perge, Aspendos, Side

Náš názor

Pojďte se přenést do antické doby, která vás okouzlí impozantními amfiteátry, chrámy a římskými hradbami.

Detailní informace

Popis

Význam a bohatství města Perge dnes připomínají kolosální ruiny budov, svatyň a veřejných prostranství s propracovanou mramorovou výzdobou. Na celý areál je nejhezčí pohled z vrcholku římského divadla. Dalším antickým místem je Aspendos, který ukrývá úchvatný amfiteátr.

Side se může pochlubit zachovalými zbytky helénských městských hradeb s impozantní vstupní městskou branou. Ruinám vévodí nádherné divadlo, které kdysi pojalo 20 000 diváků. Za divadlem je agora, původně obklopená ze všech čtyř stran sloupovými kolonádami. Největší chloubou města Side jsou však pozůstatky chrámů Apollona a Athény.

Důležité informace

  • Orientační cena od 51 €.
  • Věnujte prosím pozornost skutečnosti, že může dojít ke změně v programu výletu nebo z důvodu nenaplnění minimální kapacity k jeho zrušení.
  • Zákazník si v případě neuskutečnění výletu může u delegáta vybrat výlet jiný s doplacením rozdílu ceny. Vrácení peněz za neuskutečněný výlet nebo za účast na výletě s nižší cenou nárokuje zákazník po příletu.
  • Ceny jsou pouze orientační.
  • O kompletní nabídce výletů a cenách vás bude informovat delegát na místě v destinaci.
  • Výlety se v destinaci platí v místní měně a jsou provázeny česky/slovensky, příp. anglicky nebo německy mluvícím průvodcem.

Poznámka

Zpět na nabídku výletů v destinaci Turecká riviéra.

Podobné služby