Kato Korakiana

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kato Korakiana, dovolená propojující aktivní a klidný pobyt

Nenápadné letovisko Kato Korakiana se nachází u východního pobřeží Korfu, druhého největšího z řeckých Jónských ostrovů. Navazuje na přímořská střediska Ipsos a Dassia. K pobřeží Jónského moře to z něj je asi 500 metrů, do hlavního města Kerkyry (a k mezinárodnímu letišti) se musíte vydat 13 kilometrů směrem na jih.

Pláže v Kato Korakiana jsou pro celou rodinu

Letovisko Kato Korakiana dokazuje, že na Korfu lze trávit dovolenou nejen v těsné blízkosti moře. Turisté si ho oblíbili pro jeho příjemnou, klidnou atmosféru historického sídla s možností kulturních zážitků. Okolní krajině dominuje výhled na Pantokrator (906 m n. m.), největší horu ostrova. Na své si tu přijdou milovníci rozličných sportů, ale též památek a jiné zábavy. Nedalekou mořskou zátoku s azurově zbarvenou vodou lemují piniové lesy a olivové háje.

Z Kato Korakiana se můžete za koupáním v moři vydat do Isposu i do Dassie. PlážDassii, pokrytá pískem a kamínky, má asi 200 metrů a pyšní se oceněním Modrá vlajka. Pohybově omezení rekreanti mohou pro snadný přístup do vody využít dlážděné úseky. Stejně bezpečná je i pláž v Ipsosu, vybavená lehátky, slunečníky, sprchami a převlékárnami. Nabídka aktivit zahrnuje šnorchlování a potápění, vodní lyžování, windsurfing či jízdu na nafukovacích kruzích a banánech.

Další rekreační střediska poblíž Kato Korakiana

Kato Korakiana, to pravé Korfu

Kato-Korakiana.jpgVýznamnou památku v Kato Korakiana představuje most Ora vystavěný z vyřezávaného mramoru a cihel. Středověká věž Polylas je pobočkou národní galerie se sbírkou moderního umění z 18. až 20. století. V okolí vesničky můžete podnikat spoustu procházek, především po nedalekých svazích s krásnými výhledy do okolí. Využít lze též organizované výlety lodí či na kolech, do hlavního města Korfu jezdí autobus. Nejbližší golfové hřiště se rozkládá zhruba 20 kilometrů daleko. Taje řecké kuchyně ochutnáte ve stylové restauraci Etrusco, základní potraviny zakoupíte v minimarketu. K dalším lákadlům ostrova Korfu patří:

  • rušné letovisko Gouvia s nespočtem barů a diskoték,
  • horská obec Makrádes,
  • akvapark v Agios Ioannis,
  • nádherná rybářská víska Kalámi.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Kato Korakiana

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím